PÖFF, PÖff, pöff...

Niniiii... Alustan , siis sellest, et praegu on käimas PÖFF ja kes veel pole endale piletit muretsenud, siiis kindlasti parandage see viga! 
Aaa, jaa teie kõik seal kriiiitiliste pilkudega, kes eelmine aasta moefilme vaatasid, uskuge mind, see aasta te kohe kindlasti p-e-a-t-e minema ja oma kriitilise-klimbi-alla-neelama, sest aastad (and thank god for that) ei ole vennad. 
Ma olen endale neli päeva broneerinud PÖFFi Montoni moefilmide seltsis ning pole siiamaani pidanud pettuma.


Esimene film, mida ma laupäeval käisin vaatamas oli "The Tents" - ehk "Telgid". 
Pean kohe ära ütlema, et filmis ei olnud minu jaoks küll mitte midagi üllatavat (ja seda ka kindlasti kõigile neile moesõltlastele, kes saalis olid), küll aga oli jube mõnus vaadata, kus see kõik alguse sai ning miks me seda 4 -tähelist multi-miljoni-dollarist-äri niiiniii väga armastame. 


Film ise räägib New Yorgi moenädalast ja selle fenomenist ning kurikuulsa New Yorgi fashion week'i sünnikohast - Bryant Park'ist. Rääkides fenomenist, siis minu meelest see film tõi tegelikult väga hästi välja selle, et moenädal - kui üritus onju tegelikult meediatrikk. Kõik inimesed selles äris on tituleeritud nö ülimseltskonna insideriteks ja kõik kes vähegi moest teavad tahavad kuuluda sinna Anna Wintouri juhitud maailma, olla tükike sellest glamuursest elust. Mis iseenesest on töö/ärimaailm nagu igateinegi -  täis rasket tööd ja vaeva. Nii, et need, kes arvavad, et mood on puhas trendikate riiete ostmine ja Vogue lugemine, nende ettekujutus moest lõhutakse... emnnnn.... esimese 5 minutiga?!


Samuti - ilmselgelt - keskendub film telkidele, mis NY FW jaoks iga kevad ja sügis üles punniti. Telgid Bryant Park'is on viimased 18 aastat olnud Ameerika moe keskmeks ning aidanud noortel disaineritel moekaardile ennast panna (sest muudes moepealinnades nt Pariis on moel reeglid/nõudmised/eeskirjad.. ning sedavõrd raskem läbi lüüa). Ning loomulikult seletatakse lahti moenädala "võimu"-hierarhia - aka kes esimeses reas = somebody, teistes ridades = nobody.


Ühesõnaga, film viib isegi kõige moe võõrama inimese tunniks ja pooleks New Yorki ning annab naljaka ning hea ülevaate sõnast mood.


Filmis võtavad sõna Donna Karan, Tommy Hilfiger, Zac Posen, Michael Kors, Suzy Menkes, Nina Garcia, Stefano Tonchi, Hal Rubenstein ja Carlson Kressley (jpt)


Siiin on treiler!<

4 kommentaari

 1. Anonüümne11/21/2011

  Hei,

  tore, et moefilmid meeldivad:) Programmi tegijana ja moevaldkonnas väga kaua töötanuna usun, et tegelikult on iga vaataja jaoks igas filmis midagi uut, kasvõi natuke:) Iseasi, kui avatud vaataja sellele uuele on;) Ma ise suudan osasid filme ka 7ndat korda vaadates enda jaoks midagi uut leida.

  Sel aastal õnnestus tõesti väga head uued filmid kätte saada (see ei olnud lihtne!), aga igal aastal ei tehtagi nii palju uusi moedokke. Ja nagu ütlesin, siis tegelikult leiab huviline igast filmist midagi põnevat.

  Kohtume moes!:)

  Helen

  VastaKustuta
 2. Selles on Sul väga õigus tegelikult, mõtlesin nii üldisemas mõttes seda uudsuse värki :)!

  Aga ja, väga super filmid on senimaani olnud, ootan juba järgmisi ;) !

  VastaKustuta
 3. Anonüümne11/21/2011

  Kusjuures ma üritan endale kõik DVD-l välja antud moedokid ka koju osta, sest eriti mõnus on neid vahel jälle üle vaadata.
  Aga seekord on päris kahju, et ei saa ise festivalimelust osa saada ja filme suurelt ekraanilt vaadata...

  H.

  VastaKustuta
 4. Tubli!
  Ma ise olen ka kogu aeg üritanud filmipoodi minnes meelespidada ja ka endale mõned dokid ära soetada (kuigi "The Semptember Issue" siiamaaani kripeldab :/)!

  VastaKustuta