Tom Ford, Visionaries: Inside the Creative Mind


Saal on täiesti välja müüdud. Iga viimnegi Tom Fordi fänn on saalis oma koha leidnud, samuti ka mina - 10 reas, 13 kohal - kandes TF punast huulepulka, et tunda ennast natukenegi osana Tom Fordi maailmast.

Film algab...


Tom Ford lükkab esimese paari sekundiga ümber Hollywoodiliku arvamuse, et tema kui über-mega-super-inimene/disainer/fotograaf/näitleja/film director on niivõrd suur staar, et ei vaevu ise mitte midagi tegema (nagu paljud disainerid tänapäeval-omavad nime labelil ja suurt karja väikseid töömesilasi), veel vähem endast rääkima - ei, saalis istudes võib justkui tunda, et ta räägib ainult sinule ja on täpselt samasugune lihtsurelik nagu sina.

Ta laotab pigevaba olekuga ette oma loomingulise teeraja, kuidas ta jõudis moeni... Räägib oma kogemustest YSL ja Guccis, kuidas ta endale kindlaks jäädes (literally rikkudes töölepingut?!) aitas väsind brändidele anda uut nägu, kuid siiski omades kõike seda mida üks disainer võib tahta tundis, et ta elus on siiski midagi puudu.
Ta lahkus järjest Guccist - YSL'st, kuna tundis ennast pärast iga aastast 16 kollektsiooni lavale toomist kerget läbi-põrumise-või-sinna-poole-teel tunnet... Ning selle asemel võttis kokku kogu oma "keskeakriisi" ning pani selle kinolinale "A Single Man" filmina.
Pärast 5 aastast eemal olekut naiste RTW'st lõi ta omanimelise brändi TOM FORD.
Kuid samas annab ta vaatajale aimu, et tema, kui üks 20 aasta mõjukaimaid disainereid, kes omad materiaalselt kõike mida hing ihaldab + karjääris töökohti, millest unistada ainult saab = tunneb ikka, et tal on igapäev võimalus veel midagi uut saavutada.

Ning lõpuks ütleb ta rõõmsalt, et ta ei oleks kurb kui ta homme sureks (loomulikult ta ei tahaks seda), aga ta tunneb, et on iga päeva oma elust elanud ning surm ei tundu tema jaoks raske.
Ning see tõttu on ta oma elus jõudnud punkti, kus ta võib vabalt öelda, et “I’m not going to waste any more time. If it’s not fun, I don’t want to do it.” – Tom Ford


Oehh, mu kirjeldus ei anna kohe kindlasti nii palju seda edasi mida see film tegelikult öelda tahtsi... Nii, et ma tegelikult tunnen veel, et ma ei ole teid veel suutnud selle jutuga ära moosida seda filmi k-i-n-d-l-a-s-t-i vaatama minema, nii et ma igaksjuhuks panen siia ühe väga hea filmi kirjelduse, mida ma ise enne lugesin - "Tom Ford, Visionaries: Inside the Creative Mind" 


Ning need kes ikkka veeeel ?! vastupuiklevad ja ei taha vaadata, siin on treiler :Kommentaare ei ole

Postita kommentaar