Want to see REAL passion? - Go see Bill Cunningham New York


... Täpselt nii.

Ma jätan praegu "God save my shoes" vahele ja räägin kohe värske (või siis eilse) emotsiooni pealt "Bill Cunningham New York"'ist... :)

Igaljuhul... Olen pikaltpikalt ... ikka väga ammusest ajast jälginud New York Timesi Bill Cunninghami street style columnit (kuna ma teatavasti armmmmastan New Yorki ja sealset moekultuuri) ja lõpuks tema endaga kohtuda oli äärmiselt meeldiv. Sest ainuke asi, mida ma tema kohta ju teadsin olid tema tehtud pildid. Kuigi pean ütlema, et pärast, kui ma saalist välja läksin, siis ma ei saanud ikka aru, et kas me saime lõpuks üldse tuttavaks?

1928/29 (isegi kõiketeadja Wikipedia ei suuda fikseerida tema sünniaastat?!) aastal sündinud Bill Cunningham on tuntud, kui tõeline New Yorklane. Seda tõestab juba fakt ta jättis Harvardi pooleli, et kolida New Yorki, kus ta algselt leiba teenis reklaaminduses. Aga, ma parema meelega ei kirjutaks teile Wikipediat ümber (sest seda, te ju saate ise uuurida - SIIT), vaid kirjutaks oma arvamuse sellest filmist, sobib :) ?

See dokumentaalfilm , nagu Bill ise, on lihtne ning ilma igasuguste eri-effektideta, kuid siiski niivõrd tõetruu ja inspireeriv. Film annab uskumatu ülevaate mehest kelle anne on niivõrd märkimisväärne (seda tõestab ka fakt, et Anna Wintour ei peatu tänaval mitte kellegi teise jaoks, kui tema), kuid siiski oma tagasihoidlikusega avalikusele teadmata. Ta on tõesti ehtne näide sellest kuidas kirg, tahtejõud ning enesele truuks olemine võib viia sind kaugele ning seejuures saada respekti industry tähtsaimatelt karakteritelt - ning nagu ta ise ütles, karmis "mini-maailmas" nagu New York on raske mitte minna kaasa massiga ja ennast mitte "kaotada".

Billi soovib lihtsalt anda edasi seda ilu, mis kipub igapäeva elus kahe silma vahele jääma. Pildid, mida ta jäädvustab New York Times'i on enamasti tavalistest inimestest, kellel on seljas ebatavaline mantel, kingad, mis paistavad silma teiste seast. Ta on öelnud, et teda ei huvita kuulsus ja kuulsused (oma tasuta riietega), igapäeva elu on palju ilusam.
Samuti tema aus ülestunnistus, et raha ei ajenda teda hommikul "tööle minema" (kuigi ta ei ütle oma piltide kohta töö, vaid pigem on see tema jaoks puhas nauding), vaid just see kirg näha tavalisi inimesi tegemas oma igapäevast moeshowd New Yorgi tänavatel, tundub niii ebareaalne aastal 2011.

Igastahes andis Bill koos enda tõekspidamistega ning oma tulemusele orienteeritusega mulle kastiautotäie võrra motivatsiooni juurde. Tema, kui elanik suures võimaluste linnas nagu New York, omades ainult jalgratast ning piiisikest stuudiot ja väikest Nikonit ja suurt annet - ei vaja õnneks muud kui uut päeva, huvitavaid inimesi täis tänavaid ja moodi. Film on ehtne näide sellest, et võid elada lihtsat elu, ümbritsetud lihtsatest asjadest aga siiski saavutada palju ja olla ümbritsetud õnnest.

"He who seeks beauty, will find it."
- BILL CUNNINGHAM
Kommentaare ei ole

Postita kommentaar