TRAVEL - NYC

soz following is only in Estonian 

Kuna hetkel on ekstra mõnus lumine ilm väljas, siis on jube hea vaadata ilusaid sooje pilte New Yorgist. 
Tänu mingile imele saime me vihma ainult viimasel päeval (mis on ma arvan, et sign, et ma poleks pidanud ära tulema höhö), ning ülejäänud olid nii enam vähem ‘’viska hõlm eest lahti’’ ilmad. Täielik bliss. 

Kuna keegi meist varem polnud New Yorki otseselt külastanud (a’la JFK’st läbi lennanud küll, aga mitte midagi muud), siis tahtsime kõik need ÕIGED New Yorki turistikad läbi teha. Ala nagu Empire State Buildingu lõppu minna, Staten Islandi ferry’ga sõita ja näha vabadussammast, Central Parkis jalutada ja süüa seda õiget New York slice of pizzat… Ühesõnaga igasugused veidrad ja mitte veidrad New Yorgilikud asjad pidid saama tehtud.
Kinnitust sai ka see minu jaoks, et New York on kindlasti üks linnadest, kus ma tahaks vähemalt korra oma elus elada… Miskipärast London mind otseselt tagasi ei kutsu (samas never know), siis New York hüüab täiega taamaal mind, et kasvõi pool aastat oma kompsudega seal maanduks. Huhh..


Aaa ja ütlen ausalt, et kuna meil oli ülinaisss hotell, siis ma suht esimeset päevaks peale kirusin, et oleks ju võinud arvuti kaasa võtta ja kohe pilte üles visata nii, kuis kõik toimub… aga mis seal ikka. Õnneks telefon oli kaasas, millega sain korralikult Instagrami ummistada :). Niisiiis, veits pilte ja juttu, mis ma nägin ja more importantly - mis ma sõin!

Empire State Building (pilet üles 32 dollarit), soovitan soojalt minna jube vara kohale, sest järjekorrad ummistuvad seal tunniga. Põhimõtteliselt juhtus meil nii, et me läksime esimesel päeval koba-peale linna avastama ja jõudsime lambist Empire State Buildingu juurde - nii ala 10ne aeg.. Lahti tehakse see juba kella 8st... Aga siiski väike järjekord oli ainulr.
A'la kerge turva järjekorra peavad kõik seisma + siis see turist pildi järjekord mis veits tekitab ka seisaku, aga muidu perfektne aeg millal üles minna.. Vähe rahvast vaateplatvormidel ja hea liikuda!
Hiina linn, täielik NO1 asi oli mida ma tahtsin teha oli ÕIGET hiinakat süüa.. Pärast Londonit olen ma vist Tallinnas selles Chopstickis käinud ja nooo sooooozzz, ma ei tea kuidas mulle igakord on sattunud midagi äärmiselt kuiva ja lahjat. Kes teab õiget hiinakat Tallinnas - give me a shout!
Igastahes, kuna me olime õige näljased juba pärast pikka kappamist, siis mu ainuke kriteerium oli, et vaateaknal oleks need kanad ja pardid ja linnud praadimas ning et oleks need õiged Hiinaka karbid ka kuskil paista - ma ei tea miks just sellist kombot taga ajasin, aga see mind alt ei vedanud. ÜLI-ÜLI hea Shrimp Fried Rice oli mul + emal egg noodles with chicken? Täielik heaven!
Koha nimi: Sun Sai Gai


Staten Island ferry - põhimõtteliset lugesime igalt poolt, et pilet on ala 5-10 dollarit. AGA, kui kohale jõudsime ei leidnud mittttte ühtegi piletiautomaati. Lihtsalt hunnik neoon-vestitega tegelasi, kes küsisid kohe kus sa lähed ja mida sa tahad ja jahusid parajalt oma piletitest ferryle. Ilusti ignoreerides kõndisime mööda neist (PS! Mis oli ka hea sest NY postis oli just jutt, et see on kohati turistide skammimine, et parem kui ei puudu neid tegelasi) igastahes kuna kõik kihas seal, siis küsisin ühelt võõralt rahulikult naiselt, et kus need pileti automaadid on, et pilet praamile saada? Ja voila! Ärge uskuge, midagi mis kus kirjas on - praam Staten Islandile on tasuta! Kuna see on üks trantspordivorm. Okei, tegelikult kaudselt maksad selle kinni oma turismi päevatasuga hotellis, aga you get the point!
Brooklynis tekkis isu päris NY pizza järgi ning ühe tänava nurga pealt leidsime 2 BROS PIZZA. 1 dollar 1 slice. Ülihea mahlane kraam! Ja täiesti kogupere restoran, või läbikäigu koht. Ülikondadega tegelastest, kuni öötöölisteni välja!
Times Square!
Pärast seda, kui ma eelmine päev Chelsea Marketilt ostsin raamatu I Never Knew That About New York - Christopher Winn , leidisime sealt ülikhuuli Roosevelt Islandi tramway. jälle üks osa ühistranspordist, mis käib Manhattani ja Roosevelt Islanid vahet. Peale saab tavalise metro cardiga!

Kommentaare ei ole

Postita kommentaar