SNAP BACK TO REALITY. OH, THERE GOES GRAVITY!/// Thankfully life behind the screen has finally calming down and I can finally think and fill this emptiness here… It’s a bit weird that during the winter I am more busy than during the summer. Thankfully I have prepared for the upcoming week and can share one of my purchases from Kenzo launch. Nope I wasn’t there to hassle myself to the nosebleed section, literally passed by and got it. So even if life gets busy, then yet it manages to surprise (even though life evens everything out - as I lost my mail while coming hope from post office yay). Anyways.
Last week the Dark Nights Film Festival started and I hope you are all as excited as I am. This year I am seeing ‘’Sneakerheadz’’, ‘’Franca: Chaos and creation’’ and ‘’Crazy about Tiffany’s’’. Though I still regret that I didn’t get a ticket for the Peter Lindbergh movie… But i hope I’ll manage to see that in the near future.
INSTAGRAM LIISAKUSHNIR
____________________________________
Lõpuks on kuvari tagune elu veitsa maha rahunenud ja saan natuke mõelda ja täita ka seda tühjust siin… imelik natuke, et just pimedamal talveajal on kiirem kui valgel suvel? Õnneks ma valmistusin selleks eel olevaks nädalaks hästi ja jagan teiega üht oma Kenzo launchilt soetatud lemmik ostu. Ja EI, ma ei olnud tugevalt esirinnas trügimas, vaid täiesti juhuse kombel juhtus see mulle mööda minnes näppu. Seega kogu selle kiire elu juures viskab sisse häid kokkusattumusi (olgugi, et elu tõmbab ruttu asjad tasakaalu ja suutsin nädalapärast ära kaotada postkontorist tulles oma paki jesss). Aga see selleks. 
Eelmine nädal hakkas pihta PÖFF ja ma loooodan, et te kõik olete sama elevil, kui mina. Olen see aasta vaatamas kolme filmi ‘’Ketsifänn’’ , ‘’Franca: Kaos ja looming ‘’ ja ‘’Hull Tiffany järele’’… Tegelikult jäi mul veel kripeldama Peter Lindbergh, aga loodan selle kuidagi kunagi hiljem soojalt sossult kodus ära vaadata.